L2M0-4070004MC3300
Manufacturer Part Number:
L2M0-4070004MC3300
Part of Description:
LED MOD LUXEON WH LNR STR 4000K
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
1.05A
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
6.21mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
137 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4211lm (Typ)
Size / Dimension :
165.00mm L x 33.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
43.8V