L2M0-5070003MC3300
Manufacturer Part Number:
L2M0-5070003MC3300
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED MOD LUXEON WH LNR STR 5000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.05A
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
6.21mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
142 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3272lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
132.00mm L x 33.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
33V