L2C2-40801216E2300
Manufacturer Part Number:
L2C2-40801216E2300
Part of Description:
LED COB LUXEON NEUT WH SQ 4000K
CCT (K) :
4000K
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
3.2A
Current - Test :
1.6A
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
23.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
139 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
7780lm (Typ)
Size / Dimension :
28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V