L2M0-5770005MC3300
Manufacturer Part Number:
L2M0-5770005MC3300
Part of Description:
LED MOD LUXEON WH LNR STR 5700K
CCT (K) :
5700K
Color :
White, Cool
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
1.05A
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
6.21mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
141 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
5397lm (Typ)
Size / Dimension :
198.00mm L x 33.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
54.8V