SI-B8V08228001
Manufacturer Part Number:
SI-B8V08228001
Manufacturer/Brand:
Samsung Semiconductor
Part of Description:
LED MOD LT-E284A LNR STRP 3000K
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
750mA
Current - Test :
700mA
Features :
With Connector
Height :
5.60mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
130 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1100lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
280.00mm L x 40.00mm W
Temperature - Test :
45°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12.1V