SI-B8U11225001
Manufacturer Part Number:
SI-B8U11225001
Part of Description:
LED MOD FINGER-SQ30B RECT 3500K
Configuration :
Rectangle
Current - Max :
900mA
Current - Test :
700mA
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
138 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1450lm (Typ)
Size / Dimension :
259.00mm L x 250.00mm W
Temperature - Test :
35°C
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15V