L2C2-40801205E1300
Manufacturer Part Number:
L2C2-40801205E1300
Part of Description:
LED COB LUXEON WHT RECT 4000K
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.2A
Current - Test :
600mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
13.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
138 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2903lm (Typ)
Size / Dimension :
20.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V