SI-B8T08128001
Manufacturer Part Number:
SI-B8T08128001
Part of Description:
LED MOD LT-H284A LNR STRP 4000K
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
1.2A
Current - Test :
700mA
Height :
5.60mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
155 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1260lm (Typ)
Size / Dimension :
280.00mm L x 40.00mm W
Temperature - Test :
45°C
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
11.6V