SI-B8R08128001
Manufacturer Part Number:
SI-B8R08128001
Part of Description:
LED MOD LT-H284A LNR STRP 5000K
CCT (K) :
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
1.2A
Current - Test :
700mA
Height :
5.60mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
160 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1300lm (Typ)
Size / Dimension :
280.00mm L x 40.00mm W
Temperature - Test :
45°C
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
11.6V