SI-B8P11125001
Manufacturer Part Number:
SI-B8P11125001
Part of Description:
LED MOD LAM-SQ30B WHT RECT 6500K
CCT (K) :
6500K 4-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
900mA
Current - Test :
700mA
Height :
6.70mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
137 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1440lm (Typ)
Size / Dimension :
259.00mm L x 250.00mm W
Temperature - Test :
35°C
Viewing Angle :
145°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15V