SI-B8P10125001
Manufacturer Part Number:
SI-B8P10125001
Part of Description:
LED MOD FINGER-SQ64B RECT 6500K
CCT (K) :
6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
1.6A
Current - Test :
700mA
Height :
6.70mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
162 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1360lm (Typ)
Size / Dimension :
259.00mm L x 250.00mm W
Temperature - Test :
35°C
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V