BXEB-L0560Z-40E2000-C-A3
Manufacturer Part Number:
BXEB-L0560Z-40E2000-C-A3
Part of Description:
LED MOD EB SER WH LNR STRP 4000K
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Current - Max :
1.4A
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
6.10mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
159 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2460lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
560.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
22.1V