LMH02B-1250-30G9-00000TW
Manufacturer Part Number:
LMH02B-1250-30G9-00000TW
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED MOD LMH2 WM WH ROUND 3000K
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Round
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
750mA
Current - Test :
450mA
Features :
Dimming - WhiteLight
Height :
30.00mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
68.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
123 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1250lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
88.20mm Dia
Temperature - Test :
55°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
82°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
22.5V