L2C3-2290105B06000
Manufacturer Part Number:
L2C3-2290105B06000
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
600mA
Current - Test :
350mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
6.50mm Dia
Size / Dimension :
12.00mm L x 15.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
11.5V