L2C2-30701203E0900
Manufacturer Part Number:
L2C2-30701203E0900
Part of Description:
LED COB LUXEON WHT RECT 3000K
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
600mA
Current - Test :
300mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
145 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1499lm (Typ)
Size / Dimension :
16.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.5V