L2C2-30701202E0900
Manufacturer Part Number:
L2C2-30701202E0900
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED COB LUXEON WHT RECT 3000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
400mA
Current - Test :
200mA
Features :
Height :
1.50mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
149 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1027lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
16.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.5V