L2C2-27801202E0900
Manufacturer Part Number:
L2C2-27801202E0900
Part of Description:
LED COB LUXEON WM WHT RECT 2700K
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
400mA
Current - Test :
200mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
127 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
879lm (Typ)
Size / Dimension :
16.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.5V