BXRA-35H7000-J-03
Manufacturer Part Number:
BXRA-35H7000-J-03
Part of Description:
LED COB RS WARM WHT RECT 3500K
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
97
Current - Max :
3.8A
Current - Test :
2.8A
Features :
Height :
2.60mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
35.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
60 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4920lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
49.50mm W x 45.30mm H
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
29.4V