L202-4080033C30001
Manufacturer Part Number:
L202-4080033C30001
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED MOD LUXEON WH LNR STR 4000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
600mA
Current - Test :
300mA
Features :
With Connector
Height :
1.20mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
152 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1502lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
280.00mm L x 55.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
33V