BXRA-56C5300-H-04
Manufacturer Part Number:
BXRA-56C5300-H-04
Part of Description:
LED COB RS COOL WHT SQUARE 5600K
CCT (K) :
5600K 4-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Square
Current - Max :
2.8A
Current - Test :
2.1A
Features :
Height :
3.00mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
128 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
6300lm (Typ)
Size / Dimension :
45.60mm L x 50.80mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
23.5V