BXRA-56C1000-A-04
Manufacturer Part Number:
BXRA-56C1000-A-04
Part of Description:
LED COB ES STAR WH STARBRD 5600K
CCT (K) :
5600K 4-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Starboard
Current - Max :
500mA
Current - Test :
350mA
Features :
Height :
3.00mm
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm W x 11.00mm L
Lumens/Watt @ Current - Test :
114 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1120lm (Typ)
Size / Dimension :
19.90mm L x 19.90mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28.1V