SI-B8V111560WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8V111560WW
Part of Description:
LED MOD LT-M562A LNR STRP 3000K
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
450mA
Current - Test :
450mA
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
132 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1460lm (Typ)
Size / Dimension :
560.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24.7V