SI-B8V112560WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8V112560WW
Part of Description:
LED MOD LT-E562A LNR STRP 3000K
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
360mA
Current - Test :
300mA
Features :
With Connector
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
125 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1407lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
560.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37.4V