SI-B8R061280WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8R061280WW
Part of Description:
LED MOD LT-E282A LNR STRP 5000K
CCT (K) :
5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
360mA
Current - Test :
300mA
Features :
With Connector
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
135 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
760lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
280.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
18.7V