SI-B9V111560WW
Manufacturer Part Number:
SI-B9V111560WW
Manufacturer/Brand:
Samsung Semiconductor
Part of Description:
LED MOD LT-M562F LNR STRP 3000K
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
450mA
Current - Test :
450mA
Features :
Height :
5.80mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
94 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1050lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
560.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24.7V