SI-B8V041100WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8V041100WW
Manufacturer/Brand:
Samsung Semiconductor
Part of Description:
LED MOD LT-M092C LNR STRP 3000K
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
150mA
Current - Test :
110mA
Features :
With Connector
Height :
5.20mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
134 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
353lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
91.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test :
55°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V