SI-B8V09A280WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8V09A280WW
Part of Description:
LED MOD LT-R286A WHT RECT 3000K
CCT (K) :
3000K 5-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Rectangle
Current - Max :
540mA
Current - Test :
290mA
Features :
With Connector
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
153 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1433lm (1290lm ~ 11575lm)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
280.00mm L x 55.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
32.3V