SI-B8T114250WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8T114250WW
Part of Description:
LED MOD LAM-SQ30 WHT RECT 4000K
CCT (K) :
4000K
Configuration :
Rectangle
Current - Max :
540mA
Current - Test :
350mA
Height :
6.60mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
143 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1515lm (1364lm ~ 1683lm)
Size / Dimension :
259.00mm L x 250.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Viewing Angle :
145°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
30.2V