SI-B8T09B280WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8T09B280WW
Part of Description:
LED MOD LT-R286A WHT RECT 4000K
CCT (K) :
4000K 4-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Rectangle
Current - Max :
540mA
Current - Test :
290mA
Height :
7.40mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
160 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1501lm (1350lm ~ 1650lm)
Size / Dimension :
280.00mm L x 55.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
32.3V