L202-3580033C30000
Manufacturer Part Number:
L202-3580033C30000
Part of Description:
LED MOD LUXEON WM WH RECT 3500K
CCT (K) :
3500K 5-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Rectangle
Current - Max :
600mA
Current - Test :
300mA
Height :
1.20mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
148 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1428lm (1386lm ~ 1469lm)
Size / Dimension :
280.00mm L x 55.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
33V