SI-B8T172560WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8T172560WW
Part of Description:
LED MOD LTM562C WH LNR STR 4000K
CCT (K) :
4000K 4-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
1.08A
Current - Test :
700mA
Height :
4.40mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
158 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2655lm (Typ)
Size / Dimension :
560.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V