SI-B8R171550WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8R171550WW
Part of Description:
LED MOD LT-M552C LNR STRP 5000K
CCT (K) :
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
900mA
Current - Test :
700mA
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
151 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2530lm (Typ)
Size / Dimension :
550.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V