SI-B8P09526001
Manufacturer Part Number:
SI-B8P09526001
Manufacturer/Brand:
Samsung Semiconductor
Part of Description:
LED MOD LAM-SQ32B WHT RECT 6500K
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
6500K 4-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
600mA
Current - Test :
385mA
Features :
With Connector
Height :
6.60mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
143 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1320lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
259.00mm L x 250.00mm W
Temperature - Test :
35°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
145°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V