SI-B8P113250WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8P113250WW
Part of Description:
LED MOD FIN-SQ30 WHT RECT 6500K
CCT (K) :
6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
450mA
Current - Test :
350mA
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
152 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1610lm (Typ)
Size / Dimension :
259.00mm L x 250.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
30.2V