SI-B8U112250WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8U112250WW
Manufacturer/Brand:
Samsung Semiconductor
Part of Description:
LED MOD FINGER-SQ30B RECT 3500K
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
900mA
Current - Test :
700mA
Features :
With Connector
Height :
5.80mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
128 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1370lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
259.00mm L x 250.00mm W
Temperature - Test :
35°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15.3V