SI-B8U111250WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8U111250WW
Part of Description:
LED MOD LAM-SQ30B WM RECT 3500K
Configuration :
Rectangle
Current - Max :
900mA
Current - Test :
700mA
Height :
6.70mm
Lens Type :
Domed
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
120 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1290lm (Typ)
Size / Dimension :
259.00mm L x 250.00mm W
Temperature - Test :
35°C
Viewing Angle :
145°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15.3V