SI-B8T113560WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8T113560WW
Manufacturer/Brand:
Samsung Semiconductor
Part of Description:
LED MOD LTM562A WH LNR STR 4000K
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
4000K 4-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
540mA
Current - Test :
450mA
Features :
With Connector
Height :
4.40mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
148 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1650lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
560.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24.8V