CBT-90-B-C11-KM300
Manufacturer Part Number:
CBT-90-B-C11-KM300
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED MOD CBT-90 BLUE RECT
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
Color :
Blue
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
18A
Current - Test :
13.5A
Features :
With Connector
Height :
4.08mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
3.00mm L x 3.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
28.00mm L x 26.75mm W
Temperature - Test :
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.4V